6 Eyl 2009

Haftasonundan Kalanlar

Hımmm güzel bir hafta sonu oldu demiştim değil mi? Eğlenceli ve huzurlu ve yeşil ve komik :)

Canım Cicöz ve sevgili Savaş bir İstanbul ziyaretlerinde daha bizimleydi (Tabiki olacaklar başka türlüsü düşünülebilir mi?!). Cicözü ve beni tanıyanlar pek iyi bilirler biz iki fıstık mutfakta olmayı ve harikalar (!) yaratmayı çok ama çok severiz. Ama yanılmayın lütfen bu her zaman "harikalar" yarattığımız anlamına gelmiyor :) Bazen de aşağıda gördüğünüz ve bir türlü ne olduğuna karar veremediğimiz türden şeyler çıkabiliyor ortaya.

Peki bu durumda biz ne mi yapıyoruz. Eheheh genelde uzuuuuuuun süren şen kahkalar atıp "Ama ama bu da olmadı hadi bi daha" diyerek yeniden işe koyuluyoruz. Bu sırada Tazi ve Savaş artık rahatça anlıyorlar ki mutfakta bir şeyler ters gidiyor ve Cicöz ve ben bunun tadına varıyoruz :)


Bu sefer de böyle oldu. Ağzımız tatlansın diye yaptığım sakızlı muhallebilerin üzerlerini süslemek üzere kolları sıvadık. Ve şablon kullanmamıza rağmen bakın bakalım ilk denememiz nasıl sonuçlandı:

Eh sonuç bu olunca "Yok artık ne ki şimdi bu" diyerek ve önceki deneyimlerimizi de hatırlayarak uzun dakikalar boyunca devam eden kahkahalarımız yankılandı şen evimizde :) cicözü ve onunla mutfakta geçirdiğimiz anları çok seviyorum. Bizim sonuç hiç bir zaman hüsran değil. En kötü ne olabilir ki? Bir ağız dolusu kahkaha !
Tabi bakmayın bu kadar dalga geçtiğime. Servise giden kaseler arasında aşağıdakiler de vardı:
Cuma akşamı yaşadığımız bu tatlı dakikalardan sonra bunu muhteşem bir kahvaltı ve güzel bir geziyle pekiştirmek olmazdı. Kahvaltı sonrası yola düşüp Şile ve Ağva'ya gidip Göksu Deresi kenarında biraz huzur depoladık. Dönüş akşam saatlerine denk geldi, ne yazık ki dolunay çıktığında makinemin şarjı bitmişti :( , ve bakın gün boyu makineme hangi kareler yansıdı..

Tazim patlıcan ve köy bibelerimizi közlüyor :)Sevgiler,
Bettra...

2 yorum:

 1. Hem becerikli hem güzel.. Hemde tatlı.. ımm.. çok canım çekti :)

  Güzel kareler yakalamışsın ellerine sağlık :)

  Ayrıca yorumlarınla yazılarıma anlam kattığın için çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Hoşgeldin :) Kareler güzel.. ama kendileri nasıl güzeldi anlatamam...

  Sevgiler,

  YanıtlaSil