30 Mar 2010

HAYALLER KURMAK İÇİNDİR !

Sabah yedi sularında henüz uyuyan enerjimi açığa çıkarmak için birkaç doz Muse ve gün ortasında, biriken stresi dağıtmak için oynanan birkaç el tavlayla renklendiriyorum bugünlerde hayatı. Sonra bir de kitaplar var tabi, her zamanki eşlikçiler. Dalıp gidilen ve başka başka yerlerde uyanılan anlattıkları olmasa bilmem neresinde durulurdu hayatın.. Yine de kalemle kağıdın yada içimden hayata yürüyen, bazen koşan ve hatta düşen satırların olmayışının yarattığı boşluğu dolduramıyorum.
Kendi ellerimle ruhuma kilitlediğim sözcüklerim, hasta artık. Ve kuvvetle ihtimal öfkeli de olmalılar ki içimin acıyla oyuluşu bundadır..
Üzerine bahse girilen atlar gibiyim geriden gelen. Güneş beklenirken çıplak tenlere yağan yağmur gibi. Renkli izlenen oysa siyah beyaz çekilen bir film gibi çekiyorum hayatımı. İzlenenler değil, oynananlar esas.

Ben bazen "Sahi neydi benim hayalim..?" derken ve o hatırlayamadığım hayallerimin beni bulmasını beklerken geçen gün gözlerini kapatıp hayaline koşan birinin hikayesini dinledim. Bir arkadaşımın eşi kimya mühendisi. Yıllarca ilaç firmalarında çalışmış. Onun kendi Muse yada tavla benzeri dopingleri yetmeyince mutlu bir şekilde devam etmesine, nokta koymuş yaptığı işe. Ve arkasını dönüp Mutfak Sanatları Akademisi'ne koşmuş. Uluslararası Pasta ve Ekmekçilik Eğitimi'ne başlamış. Eğitimini bitirmiş ve şimdi bir otelde stajyer. Stajını tamaladıktan sonra iki ayrı sınava girip hak kazanırsa uluslararası geçerliliği olan sertifikasını alacak ve bir profesyonel bir pastacı olacak :) MSA iş bulmayı da önemli ölçüde garanti ediyormuş.

Ben işte hayatta böyle şeylere kadeh kaldırmak istiyorum! Yolunda gitmeyen, yeteri kadar iyi olmayan şeyleri sürdürmeyip cesur adımlarla yolunu değiştirebilenlere... Hayal kurmayı bir kenara koyup hayaline doğru yürüyenlere...

Sevgiler,
Bettra...

4 yorum:

 1. Bende kadeh kaldırıyorum böyle bi şeye!
  sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Benjamin Button tam isabet bir deyimde bulunmuştu anlattığın bu olaya ilişkin.

  "For what it's worth: it's never too late or, in my case, too early to be whoever you want to be. There's no time limit, stop whenever you want. You can change or stay the same, there are no rules to this thing. We can make the best or the worst of it."

  Arkadaşımıza da yeni yolunda başarılar dilerim! Ayrıca teşekkür ederim de kendisine, bu tarz hikayelerin varlığı insanın umutlarını tazeliyor bazen. :)

  YanıtlaSil
 3. Filmi izledim ve şimdi nasıl oldu da bu replik aklımda kalmadı diye düşünüyorum.. Ve müsadenle Unutulmaz Replikler bölümüme eklemek istiyorum..
  Sanırım ne zaman ki bir şeye değeceğini düşünüyorsak ve içimizdeki her hücre o yöne doğru koşmak istiyorsa ipleri koparmanın vakti o andır..

  Sevgiler,

  YanıtlaSil