28 Eyl 2010

20. HAFTA...

Her şey o kadar yeni ki. Tıpkı senin gibi...
Senin gibi ben de bilmiyorum nasıl olacağını.. Nasıl büyüyeceğini, neler yaşayacağımızı.. Öyle heyecanlıyım ki :)
Bu yepyenilik, ilklik duygusu insana bir yandan her şeye karşı bir yabancılık duygusu verirken bir yandan da eşi benzeri olmayan bir heyecan veriyor. Birçok şeye karşı çok yabancı hissediyorum. Hiç tanımadığım bir ülkeye ayak basmış gibiyim.. Dilini hiç bilmediğim ama çok seveceğim birini bekliyorum.. Tanrım ağladığında bunun ne için olduğunu öğrenmem ne kadar zamanımı alacak? İncitmeden nasıl tutacağım ufacık süt kokan bedenini.. Her ağladığında isteklerini yerine getirmemeyi başarabilecek miyiz? Her şeyin en doğrusunu, en güzelini anlatabilecek miyiz sana? Her zaman gurur duyacağın bir anne ve baba olabilecek miyiz?

Her daim ne olursa olsun konuşabileceğin, anlatabileceğin ve ne yaparsan yap yanında olcak, seni koşulsuz sevecek yegane iki insanın biz olduğumuzu anlatabilecek miyiz..?

Evde ufak ufak tatlı mı tatlı bir hazırlık rüzgarı esmeye başladı.. Senin için hazırlanıyoruz bebeğim.. Minik tulumların, eldivenlerin,zıbınların var artık :) Bir odan olacak, şimdilerde neresi ne renk olsa, içi nelerle dolsa diye kafa yorduğumuz. Öyle heyecanlı ki :) Duvar rengini, mobilyanı, abajurunu seçmek, sana pamuk bedenini saracak minicik giysiler almak, başka neye ihtiyacı olacak, o gerekli mi bunsuz olur mu gibi daha başka gibi biiiir sürü soruya cevpalar bulmak bugünlerin en tatlı uğraşları.

Sanırım odanın tarzında babişle ortak bir noktada buluştuk.. İkimizde evimizin kalanı gibi sade, seni yormayacak, sıcak bir odan olsun istiyoruz. Bu yüzden beyaz bir mobilya seçeceğiz. Ve kalan detaylarla öğreniğin duvarlar, abajur ya da perdenle odanı pastel tonlarda renklendireceğiz.. Koca bir adam olduğunda artık duvarlarını kırmızıya mı boyarsın, klozetten şifonyer, varilden tv sehpası mı yaparsın sen karar verirsin ama şimdilik bizim zevkimizle idare etmek zorundasın ufaklık :)

İşte böyle... Çoook heyecanlı güzel günler yaşanıyor evimizde. Tabi dediğim gibi bilinmezliğin verdiği endişelerin yanında..

Sevgiler,
Bettra

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder