25 Şub 2011

İNDİRİMLİ HAYALLER...

Parayla olsaydı eğer göklerce maviye boyanmış sulara dalıp mutlu hayaller kurmak daha kıymetli olurdu eminim. Hayallere dalmanın, düşler kurmanın ve onlardan sadece size özel yepyeni bir dünya yaratmanın tadı eşsiz olurdu bunlar için bir değer ödemek zorunda olsaydık. İndirime girdiklerinde parasını ödemeden kuramayacağımız hayaller, hayalci dükkanların önünde de sabahın ilk saatleriyle uzun kuyruklar olurdu belki... Uzak uzak diyalarda tuhaflıklarla dolu sisli, gri bir ülkenin tuhaf sayılabilecek bir yaşayanı olduğunuzu hayal etmek için aylarca para biriktirmeniz gerekseydi bu hayale sarılıp uyuduğunuz gecelerin sayısı az olmazdı bence... Güçlü kollarını sarıp bedeninize nefesiyle hayat bulabileceğiniz ve sadece yanında kendini olabileceğiniz biraz doğaüstü biraz kibirli sıradışı bir adamı hayallerinizde şekillendirmek; her gün okulda uzaktan izlediğiniz ve henüz tek kelime bile edemediğiniz sevgiliyle denize nazır renkli düşler için para ödemek zorunda olmak ne acı verici olurdu...


Oysa hayal kurmak bedava! Evden işe işten eve, okula gidip gelirken çizdiğiniz doğrunun çeperlerine sıkışıp kalmaktan vazgeçin ! Daha değerli olsunlar istiyorsanız yarattığınız paralarla büyük tutarlar ödeyerek satın alın hayallerinizi. Olur olmaz her yerde buluşun sadece size ait ve düşledikçe sizi götürecekleri yerlere inanamayacağınız hayallerinizle. Ve sizi mutlu etmelerine, içinizi dışınıza çıkarıp sizden yeni bir siz yaratmalarına izin verin. Ben hayalci ejderhanın dükkanına gidiyorum şimdi. Hani şu mavi tahta kapılı, eski dükkan.. Konuşan fotoğraflar satan yeşil şapkalı kadının dükkanının karşısında olan hani... Uzun zamandır beklediğim bir hayalin devamı indirime girmiş. Bana biraz pahalıya mal olacak ama o ormanda neler olup bittiğini görmeye değer...Sevgiler ;)
Bettra...

2 yorum:

  1. Hayal kurmak bedava değil. Yürek istiyor içinde maviyi barındıran. O maviyi oraya yerleştirecek bir akıl. O aklı besleyecek duyular. Hayal kurmak aslında çok pahalı. Ederi para değil çünkü... Özlemler karşılıklı!

    YanıtlaSil
  2. Haklısın 'eder' sadece parayla olculebilen bir şey
    değil... Daha fazlasını istiyor hayallerin dunyası...
    Sevgiler :)

    YanıtlaSil